Centrum tradiční čínské medicíny

+420 732 278 761

Seriál akupunktura

Vítáme Vás na stránkách, které budou věnovány postupně různým možnostem léčby akupunkturou.

Část 1.  Léčba bolestí pohybového aparátu

"Akupunktura
je metoda, která v řadě oborů není lékaři uznávána. V léčbě bolesti tomu tak není a většina špičkových pracovišť léčby bolesti na klinikách fakultních nemocnic tuto metodu používá. Není zatím zcela jasné, na jakém principu akupunktura v léčbě bolesti funguje, ale víme, že opravdu funguje. Ideálními pacienty pro léčbu akupunkturou jsou lidé trpící bolestí, která je akutní. Nejlepší efekt akupunktury vidíme u akutních bolestí krční, hrudní nebo bederní páteře, akutní bolesti trojklaného nervu, tenisového lokte nebo zánětů šlach."

http://www.i-clb.cz/cs/lecba-bolesti/metody/

1. Bolesti zad.

Akupunktura je při bolestech zad, krční nebo bederní páteře výbornou metodou. Máme výborné výsledky jak s akutními, tak i s chronickými potížemi, často již po prvním sezení bývá citelná úleva. V našem centru pomáháme pacientům řešit bolesti z přetížení, poúrazové stavy, výhřezy meziobratlových plotének, akutní blokády krční, hrudní i bederní páteře a mnohé další. Výborná je kombinace s MD - regulační medicínou, tejpováním, bylinami.

2. Bolesti kloubů

Umíme pomoci řešit bolesti z příčin artrosy - otoků - poruchy vazivového a svalového aparátu nebo po úrazech - úponové bolesti (tenisový loket, achillova šlacha, ostruhy) - omezení hybnosti - záněty - zlomeniny - svalovou slabost

Akupunktura zabírá dobře samostatně, důležíté je, aby akupunktura byla, je-li to možné,jako léčba první volby.Pokud pacient přijde na léčbu akupunkturou po návštěvě respektive léčbě na orthopedii,kde obvykle léčí obstřiky s kortikoidem,pak je i léčba akupunkturou svízelnější. Je-li postižení léčeného orgánu těžší,jako doplněk doporučuji kombinaci s elektroakupunkturou , biorezonancí a čínskou tradiční bylinnou léčbou. Jako doplněk tejpy.

Akupunktura pomůže:

  • u bolestivých stavů při degenerativních změnách kloubních tkání – kostí, chrupavek a vazů-bolesti kloubů a kloubního pouzdra při jejich morfologických změnách v důsledku degenerativních a zánětlivých procesů
  • u artritidy kloubů-jde o zánětlivá kloubní onemocnění. Např. revmatoidní artritida, ale také artritidy při dalších onemocněních jako dna, lupénka apod.
  • u zlomenin -aplikujeme při zlomeninách a poškozeních kostí a chrupavek co nejdříve po vzniku poškození a po chirurgickém ošetření-ovlivňuje nejen měkké tkáně, ale i kostní tkáň a chrupavku a výrazně podporuje a urychluje hojení, novotvorbu a obnovu poškozených tkání.
  • u problémů s karpálními tunely-jde o syndrom, kde dochází k útlaku nervověcévního svazku a šlach ohýbačů prstů v zúženém kanálu v oblasti zápěstí a z toho vyplývá celá řada neurologických a pohybových potíží a bolestivost
  • u tenisového lokte-jde o bolesti v kloubech loketních, tzv. epikondylitis nebo jinak tenisový loket, který vzniká při nadměrném jednostranném zatížení.

http://www.tejpovani.cz/

http://cs.gunainternational.com/k/17/terapie-bolesti-md-injekce