Centrum tradiční čínské medicíny

+420 732 278 761

Dornova metoda a Breussova masáž

dornovka mapa

Dornova metoda je  promyšlený a logický systém rovnání těla. Autor metody je Dieter Dorn, který ji před čtyřiceti lety začal vyučovat v Německu. Díky velmi dobrým výsledkům je Dornova metoda uznávána po celém světě. Základním principem Dornovy metody je šetrné navrácení kloubů a špatně usazených obratlů do původní (ideální) pozice. Celá terapie se provádí pomocí tlaku palce či dlaně za pohybu pacienta, díky tomu se zajistí zdravé a bezpečné uložení do původního stavu.

Jak probíhá Dornova metoda

Dornova metoda je terapie, kdy se postupně napravují příčiny potíží spojené zejména s páteří. Jako první se u pacienta při terapii kontroluje délka končetin a s tím postupné navrácení a uložení do správné polohy klouby kyčelní, kolenní a hlezenní. Nestejná délka končetin bývá často způsobena špatnými pohybovými návyky. Po nápravě délky končetin se kontroluje a následně napravuje vychýlení pánve, křížové kosti a kostrče. Pak se přechází na kontrolu stavu obratlů páteře v bederní, hrudní a krční oblasti. Všechny obratle jsou kontrolovány a v případě potřeby napraveny do správné polohy. Součástí metody je i kontrola ostatních kloubů jako je rameno, loket a další.

Breussova masáž - balzám pro páteř a meziobratlové ploténky

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře, která uvolní tělesné, psychické i duševní blokády. Breussova masáž regeneruje meziobratlové ploténky a tím se vyřeší široké spektrum zdravotních potíží, mimo jiné vede také k odbourání hluboko uložených psychických problémů. Je vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, dbá na správné postavení páteře, zmírňuje svalovou dysbalanci, uvolňuje meziobratlové ploténky.

Základem Breussovy masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratlí, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením ( které se mmj. projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení…)

Je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané osteoporóze.

Upozornění: u citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.