Centrum tradiční čínské medicíny

+420 732 278 761

Klasická masáž

Klasická masáž je jedním z nejstarších léčebných postupů. Jedná se o celotělovou olejovou masáž, která byla k mírnění bolestí používána již cca 3000 let před naším letopočtem.

Používá masážních hmatů a tlaků ke zmírnění bolestí a potíží, nebo třeba jen k navození příjemně uvolněného stavu - tak vzácného v naší uspěchané době.

Při klasické masáži se používá tlak, tření, hnětení, roztírání či tepání příslušných svalových partií. Samotný sled hmatů a jejich provedení se zpravidla u různých masérů poněkud liší, vždy však vychází ze znalosti svalového systému. Masér navíc svou sestavu přizpůsobuje aktuálnímu stavu těla svého klienta. Na přání klienta je možné se více zaměřit na určité partie a jiné vynechat, rovněž je možné používat větší či menší přítlak.

Při masáži je dosahováno výrazného zvýšení prokrvení zpracovávané oblasti, odstranění některých svalových spasmů, a tím uvolnění svalů.
U zdravotních masáží, prováděných ve srovnání se sportovními pomalejším tempem, dochází i k podpoře činnosti lymfatického systému a urychlení odstraňování kyseliny mléčné ze svalů.

Kdy je vhodná klasická masáž : po únavě, při chronických svalových bolestech zad, šíje či končetin, při namožení svalů následkem většího zatížení, při migrénách a některých dalších typech bolestí hlavy atp.