Centrum tradiční čínské medicíny

+420 732 278 761

Reflexní terapie

Reflexní terapie je metoda stará několik tisíc let. Kořeny této terapie sahají do oblasti Číny, Vietnamu či Egypta, ale je uznávaná i současnou západní medicínou. Je založena na množství bodů a plošek na chodidlech, které jsou přímo propojeny s jednotlivými orgány, svaly, klouby a částmi těla, a to pravděpodobně cestou nervových propojení .

Léčba : Aktivací či hlazením těchto reflexních plošek můžeme cíleně léčit příslušný orgán nebo část těla: posilovat, pokud nedostatečně pracuje a potřebuje dodat energii, nebo naopak uklidnit, je-li ve stavu akutního zánětu nebo bolesti.

Prevence :  Reflexní plošky okamžitě reagují zvýšenou citlivostí na sebemenší poruchu funkce daného orgánu. Jsme tak schopni diagnostikovat jakoukoliv poruchu ještě dříve, než se objeví ve fyzické rovině, to znamená než si vůbec nějaký problém připustíme.

První návštěva:

Terapeut provede diagnostiku reflexních plošek. Diagnostikují se energeticky oslabené orgány a oblasti těla – definují se příčiny potíží. Dále  provede přímé uvolnění krční páteře a následně reflexní uvolnění celých zad a ostatních důležitých bodů na těle. Při tom dochází k podpoře a obnovení toku energie, lymfy i krve, čímž se urychluje a umocňuje regenerace organismu. Tato část terapie přináší výraznou úlevu a příjemné celkové uvolnění.

Reflexní terapie pomáhá při:

- migrénách                                                                                 - neplodnosti

- bolestech zad a plotének                                                           - alergiích

- bolestech kloubů                                                                       - ischiasu

- poúrazových stavech                                                               - zažívacích potížích

- poruchách spánku

Účinky reflexní terapie

  •   Okamžitý efekt

Prvotní reakce na léčbu RT mohou být rozdílné. Někdo se bude cítit skvěle uvolněný, plný sil a elánu, druhý přesně naopak. Je velmi důležité mít na paměti, že možná nepříjemná reakce na terapii nepotrvá dlouho a neměla by se potlačovat ani přerušovat! Je to totiž dobré znamení, že se orgány probudily a začaly s regenerací svojí i celého organismu .

U závažnějšího a dlouhodobějšího charakteru onemocnění je zapotřebí RT několikrát opakovat. Zlepšení zdravotního stavu je postupné, je třeba mít trpělivost. U klientů bez zdravotních problémů bude masáž velmi příjemnou relaxací a jen při určitých kompresích reflexních bodů zaznamenají zvýšenou citlivost.

Reflexní terapie je vhodná pro všechny věkové kategorie, od miminek až po seniory.